• strona główna|
 • mapa strony|
 • kontakt
 • Dlaczego przegląd?
 • Certyfikat
 • Wymiana kotłów
 • Promocje Junkers
 • Nowości Junkers
 • Instrukcje obsługi
 • Program dla wspólnot
 • Galerie
  Junkers
 • Sklep
  Junkers
 • Kontakt
 • » Cennik
 • » Zamów serwis
 • » Artykuły
 • » Rekomendacje
 • » Top serwis
 • Naprawa piecyków gazowych

  W większości mieszkań znaleźć można urządzenia grzewcze różnego typu, do najczęściej używanych należą junkersy służące do gazowego podgrzewania wody, instalowane głównie przez mieszkańców bloków i starych kamienic, oraz piece gazowe efektywnie współpracujące z systemami centralnego ogrzewania w domach jednorodzinnych.

  Nowoczesne junkersy do podgrzewania wody wyposażone są w system zapłonu elektronicznego, co gwarantuje oszczędność eksploatacji gazu w momencie, gdy urządzenie nie pracuje. Posiadają również wmontowane czujniki zwrotne automatycznie uruchamiane w razie jakichkolwiek nieprawidłowości, oraz termoregulatory.

  Kupno nowego pieca gazowego wymaga montażu i uruchomienia przez autoryzowanego serwisanta. Dla pełnego bezpieczeństwa konieczne są przeglądy i konserwacje wykonywane przynajmniej raz w roku. Junkersy to urządzenia niezwykle sprawne, jednak jak w każdym urządzeniu tego typu mogą pojawić się usterki, takie jak wyciek wody, samoczynne włączanie się urządzenia, hałas, wygasanie płomienia, lub słabe nagrzanie wody. W podobnych sytuacjach konieczna jest interwencja fachowca. Jeżeli tylko staniemy przed faktem podobnej usterki należy niezwłocznie zadzwonić po Serwis Junkers, który w błyskawicznym tempie zadba o bezpieczeństwo mieszkańców. Warto również przygotować informacje przydatne dla serwisanta i poinformować o modelu, z którego korzystamy, przygotować kartę gwarancyjną, oraz dokładnie opisać usterkę. W żadnym wypadku nie należy samodzielnie naprawiać urządzenia, gdyż dla niedoświadczonych użytkowników podobne próby okazać się mogą bardzo niebezpieczne. Dodatkowo powinniśmy przynajmniej raz w roku dokonywać przeglądu technicznego, podczas którego junkers zostaje oczyszczony z zanieczyszczeń, a zużyte elementy zostają wymienione na nowe. Urządzenie niekonserwowane wydziela trujące gazy w znacznie większym stopniu od piecy gazowych, w których zabrudzone palniki, nieszczelne filtry i wymienniki sprawiają, że użytkowanie staje się niebezpieczne. Konserwacja z zastosowaniem środków prewencyjnych przedłuża również żywotność junkersów trwale eksploatowanych i podwyższa wydajność energetyczną.

  Jednym z najniebezpieczniejszych rezultatów związanych z używaniem niesprawnych junkersów jest tlenek węgla, będący zabójczym dla człowieka gazem. W piecach gazowych występuje spalanie gazów, które są idealnym źródłem czadu. Wydzielanie się tlenku węgla jest praktycznie niezauważalne, gdyż gaz nie posiada zapachu i nie szczypie w oczy, dzięki czemu jego wykrycie jest praktycznie niemożliwe. Jedynym rozwiązaniem jest instalacja czujnika, który alarmuje o wydzielaniu się zabójczej substancji, oraz zapewnienie prawidłowej wentylacji w pomieszczeniach zamkniętych. Niewielkie stężenie Co powoduje niedotlenienie, bóle głowy, osłabienie mięśni, omdlenia, duże prowadzi do zgonu.

  Korzystanie z uszkodzonego junkersa zakończyć się może zatruciem nie tylko czadem i szkodliwymi spalinami, ale również wybuchem urządzenia.

  Podstawą do bezpiecznego użytkowania i wielu lat eksploatacji jest junkers naprawa, przestrzeganie zasad i stosowanie się do zaleceń specjalistów.

  Piec gazowy powinien być sprawny zawsze, bez względu na okoliczności. Konserwacja i naprawa junkersów jest konieczna, gdyż zwiększa bezpieczeństwo podczas długich lat eksploatacji.

  Najpowszechniej spotykanymi awariami są usterki armatury wodnej, uszkodzenia obwodu zintegrowanego z pilotem, nagrzewnice, ogniwa, zanieczyszczenie filtra, oraz uszkodzenie przerywacza ciągu. Rodzaj pieca gazowego powinien być dopasowany do częstotliwości użytkowania, uzależniony od liczby potencjalnych użytkowników, oraz miejsca instalacji. Nie należy zapominać, że naprawa pieców gazowych jest konieczna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo i obniżenie kosztów eksploatacyjnych, dużą rolę odgrywa również z punktu widzenia prawa budowlanego, o którym mowa w art.62

  Prestiżowa firma Serwis Junkers Tomasz Głogowski zajmuje się instalacją i montażem, obejmujących podłączenie przewodów, sprawdzenie wszelkich nieprawidłowości, kontrolowanie i regulacja parametrów, oraz zapoznanie użytkownika z zasadami prawidłowego korzystania z urządzenia. Wykonuje prace serwisowe, takie jak oczyszczanie , przegląd, konserwacja i wymiana elementów zużytych, analiza junkersa pod względem bezpieczeństwa. Profesjonalny Serwis Junkers Tomasz Głogowski wykonuje szeroki wachlarz usług serwisowych i naprawczych, jak również analizę spalin, uszczelnianie i kontrolę szczelności specjalistycznym sprzętem kontrolno-pomiarowym. Firma cieszy się dużą popularnością, zainteresowaniem i zaufaniem szerokiej rzeszy klientów ceniących sobie wysoką, jakość wykonywanych usług, oraz konkurencyjne ceny. Wysoką skuteczność działań i pełen profesjonalizm gwarantuje innowacyjny sprzęt diagnostyczny, wielofunkcyjne narzędzia pomocne podczas awarii, oraz oryginalne części zamienne umożliwiające szybką i sprawną naprawę w domu klienta. Wieloletnie doświadczenie, zdobyta wiedza, dbałość o wizerunek firmy, oraz wszelkie niezbędne uprawnienia sprawiły, że usługi świadczone przez Serwis Junkers Tomasz Głogowski są komfortowe i bezpieczne. Wysokiej jakości doradztwo pozwoli Państwu dopasować idealny model o dobrych parametrach i ekonomicznym trybie działania, co stanowi alternatywę dla wysokich rachunków za gaz. Skuteczna naprawa junkersów już po pierwszych oględzinach, oraz naprawa pieców gazowych różnych marek ukierunkowana ku zadowoleniu i pełnej satysfakcji klientów. Wielkim atutem firmy jest systematyka w podjętych działaniach i opieka nad klientem w okresie pogwarancyjnym. Profesjonalna firma Serwis Junkers Tomasz Głogowski charakteryzuje się starannością, sumiennością, zaufaniem, rzetelnością, gdyż celem działalności jest spełnienie wszelkich oczekiwań nawet najbardziej wymagających klientów.

  Odwiedź AB Solution na
  Przeczytaj także: "Dlaczego naprawa piecyków gazowych Junkers jest tak ważna"